Żubr - puszcz imperator
Zapraszamy na niesamowitą wystawę w podcieniach CBR Krakowskie Przedmieście 66
60 Lat Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego
SCENA DLA NAJMŁODSZYCH
Sala Odczytowa Centralnej Biblioteki Rolniczej ul. Krakowskie Przedmieście 66
Kwartalnik Kultura Wsi
Zapraszamy do lektury nowego numeru kwartalnika Kultura Wsi Ludzie. Wydarzenia. Przemiany.
Pokoje i apartament „Na Skarpie” w Centralnej Bibliotece Rolniczej
Oferujemy kameralny wypoczynek w pokojach i apartamencie „Na Skarpie”.
Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
piątek, 12 luty 2016 20:28

Medal dla naszej Biblioteki

Centralna Biblioteka Rolnicza w uznaniu zasług za dotychczasową działalność otrzymała „Medal Honorowy Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu”. Wręczanie tego wyjątkowego wyróżnienia miało miejsce 11 lutego b.r. podczas uroczystego otwarcia 56. Sesji Naukowej IOR – PIB, odbywającego się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie zaprasza na wystawę

w podcieniach CBR


"Żubr - puszcz imperator" - autor zdjęć Michał Kość


Wystawa czynna do 10 marca

Zapraszamy do lektury naszego nowego kwartalnika "Kultura Wsi Ludzie Wydarzenia Przemiany" i podzielenia się opinią na jego temat. Znajdą  w nim Państwo bardzo ciekawe rozmowy, reportaże, materiały studyjne, a także przegląd najciekawszych wydarzeń kulturalnych i folklorystycznych. Z pewnością zainteresują Państwa rozmowy: z Ignacym Gogolewskim, filmowym Antkiem z Reymontowskich Chłopów,  prof. Andrzejem Bieńkowskim, znakomitym znawcą tradycji i muzyki ludowej czy Elżbietą Dzikowską, znaną podróżniczką i znawczynią różnych kultur.

Najnowszy numer Kwartalnika Kultura Wsi

wtorek, 26 styczeń 2016 18:07

Relacja - Gala Noworoczna

Miniony, sobotni wieczór 23 stycznia był dla Centralnej Biblioteki Rolniczej wyjątkowo uroczysty. Do Sali Odczytowej przybyło liczne grono znamienitych gości oraz pracowników placówki. Tegoroczna Gala Noworoczna odbyła się w roku jubileuszowym 60 – lecia powstania Biblioteki i została połączona z ogłoszeniem wyników konkursu literackiego „Wieś w której żyję” ogłoszonego w 2015 roku w kwartalniku Kultura Wsi, wydawanym przez Centralną Bibliotekę Rolniczą.

 

poniedziałek, 25 styczeń 2016 11:17

Wyniki konkursu literackiego "Wieś w której żyję"

W sobotę, 23.01.16r podczas Gali Noworocznej w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego "Wieś w której żyję".

Po przeczytaniu i wnikliwej ocenie 150. prac konkursowych, które napłynęły ze wszystkich regionów kraju jury postanowiło nagrodzić 8 prac przyznając: 3 nagrody główne, 3 wyróżnienia oraz dodatkowo 2 nagrody specjalne.

Strona 1 z 34

Dodatkowe informacje