60 Lat Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego
SCENA DLA NAJMŁODSZYCH
Sala Odczytowa Centralnej Biblioteki Rolniczej ul. Krakowskie Przedmieście 66
Kwartalnik Kultura Wsi
Zapraszamy do lektury nowego numeru kwartalnika Kultura Wsi Ludzie. Wydarzenia. Przemiany.
Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 17:29

Dni Podlasia i 25 lat diecezji drohiczyńskiej

10 czerwca Centralna Biblioteka Rolnicza wzięła udział w obchodach jubileuszowych 25 - lecia diecezji drohiczyńskiej w Drohiczynie.

Uroczystości były częścią Dni Podlasia, obchodzonych  w 17 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Drohiczynie.

W dniach 04-05 czerwca 2016 roku mieszkańcy Puław i turyści mieli okazję do zwiedzania wnętrz puławskiego oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej, oglądania wystawy „110 i więcej książek o Puławach” oraz udziału w pokazie ręcznego oprawiania książek.

Miejsce wystawy : siedziba Centralnej Biblioteki Rolniczej Oddział Puławy, ul. Czartoryskich 8 (Pałac Czartoryskich)

Wstęp wolny

W czwartek, 2 czerwca odbyła się w Centralnej Bibliotece Rolniczej konferencja: ”Trendy i nowoczesne technologie w ogrodach i terenach zieleni” pod honorowym patronatem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztofa Jurgiela. Konferencja towarzyszyła  trwającemu w Bibliotece Festiwalowi Ogrodowych Inspiracji, który potrwa do 5 czerwca.

czwartek, 02 czerwiec 2016 17:00

Dzień Dziecka w CBR

Z okazji Dnia Dziecka i trwającego Festiwalu Ogrodowych Inspiracji naszą Bibliotekę odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach sadzenia poziomek pod hasłem: „Lubimy poziomki”. W trakcie zajęć dzieci poznały budowę poziomki, dowiedziały się skąd pochodzi, gdzie rośnie, jakie ma owoce. Następnie każdy mógł przygotować własną rozsadę, posadzić ją w pojemniku i zabrać ze sobą...

1 czerwca wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku wygłosił Jego Ekscelencja ksiądz biskup Antoni Pacyfik Dydycz OFM Cap, biskup senior, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii.Tematem wystąpienia był Chrzest Polski, jego przyczyny i następstwa.

środa, 25 maj 2016 22:18

Zapraszamy do niezwykłych ogrodów !

Przed  budynkiem Centralnej Biblioteki Rolniczej oraz na tarasie (I piętro gmachu) powstały niecodzienne aranżacje ogrodowe, każda o powierzchni ok. 13 m2. Zapraszamy do ich oglądania i przeniesienia się, w centrum wielkiego miasta, w świat pięknej roślinności, luster wodnych i rzeźb ogrodowych.

Ogrody można podziwiać w godzinach otwarcia Biblioteki

do 5 czerwca.

Wstęp wolny