Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że biblioteka w Warszawie w dniach:
   -  3 kwietna br. (piątek) będzie czynna w godz. 9-16,
   -  4 kwietnia (sobota) - będzie nieczynna.

 

 

26 marca 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Bibliotecznej – organu opiniującego pracę biblioteki. W posiedzeniu poza zaproszonymi członkami Rady Bibliotecznej wzięli także udział Dyrektorzy oraz kierownicy komórek organizacyjnych CBR. Głównymi punktami posiedzenia było zaopiniowanie sprawozdań za 2014 r. oraz planów na 2015 r. Członkowie Rady zapoznali się z ze sprawozdaniami oraz przekazali swoje uwagi i sugestie.

W numerze 66. (Marzec - Kwiecień '2015) polecamy m.in. interesujące artykuły:

    -  Wartości rodzinne Ślązaków,
    -  Uprawy odmian GM w Unii Europejskiej - od lidera do marudera ,
    -  Tworzywa sztuczne – czy wszystkie szkodzą środowisku?,
    -  Ustawa o odnawialnych źródłach energii - uchwalona.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

   Redakcja kwartalnika Kultura Wsi ogłasza otwarty konkurs literacki pod hasłem „Wieś, w której żyję” – forma dowolna. Może to być pamiętnik, esej, dziennik lub wywiad–rzeka. Celem konkursu jest ukazanie całokształtu przemian zachodzących na polskiej wsi w minionym 25-leciu. Zapraszamy wszystkich tych, którzy zechcą podzielić się swoimi obserwacjami i przemyśleniami obrazującymi to, co wydarzyło się wokół nich w tym czasie.

2014 rok był bardzo trudnym okresem zarówno dla rolników, jak i dla przemysłu spożywczego. Mimo to sprzedaż żywności za granicę nie zanotowała recesji, a wręcz przeciwnie dodatnią dynamikę - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki podczas poniedziałkowej imprezy "Wielkanoc - Mięsne Święta - Polska Tradycja".

  Produkcja mieszanek paszowych w Unii Europejskiej

   Produkcja mieszanek paszowych w Unii Europejskiej w 2014 r. była o 0,6% niższa niż w poprzednim roku i wyniosła 153,5 mln ton. ...

środa, 25 marzec 2015 20:47

Wernisaż prac Danuty Clark - "Zderzenie"

23 marca 2015 roku odbył się wernisaż prac Danuty Clark - "Zderzenie". Zapraszamy na wystawę, którą można oglądać do 20.04.2015 roku, w godzinach pracy Biblioteki.

Centralna Biblioteka Rolnicza Krakowskie Przedmieście 66
Wstęp wolny!

 

Strona 1 z 22

Dodatkowe informacje